7 dobrých důvodů, proč užívat doplňky stravy od Akuny
Vaše strava není jen to, co jíte. Ale je to i co vidíte, co posloucháte, co čtete, a také lidé, kteří jsou kolem vás... Buďte si vědomi všeho, co vaše tělo přijalo citově, duchovně i fyzicky.
S rozvojem potravinářského průmyslu ve 20. století se začala rozvíjet i řada specializovaných odvětví, z nichž jedním je i výroba a prodej doplňků stravy (suplementů). Jejich obliba vzrostla až do té míry, že ve vyspělých zemích užívá pravidelně nějaký doplněk stravy každý třetí dospělý člověk, v USA je to dokonce více jak polovina populace.
Jednou z nejčastějších mystifikací je, že by člověk měl získávat všechny důležité živiny ze stravy. Protože je podle mnohých samozřejmě lepší jíst čerstvé jídlo, než do sebe "cpát pilulky". Ale je tomu opravdu tak? Přečtěte si hlavní důvody, proč je vhodné užívat doplňky stravy!
1. Konzumujete běžnou stravu
Ruku na srdce, kdo dokáže denně sníst pět porcí ovoce a zeleniny? Takřka nikdo, že ano? V současnosti už dokonce někteří lékaři zastávají názor, že by zkonzumovaných porcí ovoce a zeleniny mělo být nikoliv pět, ale dokonce osm, aby byl organismus zásoben v dostatečné míře živinami.
K tomu je však nutné konzumovat i maso, případně mléčné výrobky, celozrnné produkty, tu a tam zařadit luštěniny, ořechy a semena... Nijak si netroufáme hodnotit vaše stravovací návyky, nicméně dodržovat dennodenně zdravou stravu s vysokým obsahem živin je náročné jak na čas, tak na peněženku. A stále bohužel nemáte jistotu, že jste všechny důležité látky získali v dostatečné míře, protože...
2. Půda je vyčerpaná
Špatné zacházení zemědělců s půdou ji bohužel průběžně připravuje o živiny. Pokud se rostliny opakovaně pěstují na stejném místě, půda ztrácí živiny rychleji, než je jejich ztrátu schopna nahrazovat. Za nějaký čas z ní pak rostliny nemohou získat dostatek živin pro svůj růst. Umělá hnojiva sice dodají rostlině dostatek živin, aby přežila a vydržela až do sklizně, nicméně jich už není dost, aby taková rostlina podpořila zdraví člověka.
Rostliny dnes obsahují až o 75% méně živin, než v minulosti!
Dalším problémem je to, že se mnoho rostlin a plodů sklízí ještě nezralých, případně bývají po sklizni uchovávány v nevhodných podmínkách až po dobu několika týdnů. Tím se obsah důležitých látek ještě snižuje.
Většina moderních odrůd ovoce a zeleniny jsou navíc vyšlechtěny tak, aby měly vyšší obsah cukru, nikoliv živin. Výsledkem je, že má mnoho běžných druhů ovoce a zeleniny umělým způsobem zvýšený obsah fruktózy a cukru, a nižší obsah vitamínů a minerálů. Navíc když takto ochuzené plody a části rostlin konzumují zvířata, i ona jsou v podstatě podvyživená. Studie provedená ve Velké Británii naznačuje, že v posledních letech klesl například obsah mědi o 90% v mléčných produktech, o 55% v mase a o 76% v zelenině.
Bojujte proti stárnutí organismu a dodejte svému tělu všechny živiny, které potřebuje s produkty společnosti AKUNA!
3. A stejný problém je s vodou
Také vodu postihuje podobný problém a klesá v ní v důsledku moderních způsobů zpracování obsah minerálů. Velký rozdíl je mezi vodou balenou a kohoutkovou, přičemž překvapivě mívá mnohem lepší hodnoty voda kohoutková.
Vodní filtry z vody extrahují důležité minerály jako je hořčík. Voda přitom byla pro člověka zdrojem hořčíku odnepaměti. Jeho nedostatek může vedle obecně známých svalových křečí způsobit i chronickou únavu, psychické problémy či ledvinové kameny. Jeho dostatek je klíčový pro zachování zdravé kardiovaskulární i nervové soustavy!
4. Držíte nízkokalorickou dietu, která je bohužel i "nízkoživinová"
Dlouhodobé hladovění, za což lze dietu v podstatě považovat, je pro organismus nezdravé. Konzumací nižšího množství kalorií totiž logicky zkonzumujete i menší množství živin. Člověk je od přírody "navržen" tak, aby mohl konzumovat velké množství kalorií a netloustl. V momentě, kdy začne jíst méně, snadno se může stát podvyživeným. Podvýživa se nicméně může objevit i v případě konzumace nekvalitních potravin. Pak je třeba pro dostatečný příjem živin jíst naopak více. Kvalita jídla je důležitá!
U populárních diet obvykle chybí dostatečný příjem většiny z 27 důležitých mikronutrientů. Pokud se tedy snažíte hubnout a držíte například populární Atkinsovu dietu, dietu na snížení krevního tlaku, dietu Best Life (přísná třífázová dieta, která zahrnuje velkou fyzickou aktivitu) či plážovou dietu, máte s jistotou živin nedostatek. Stejně ale na organismus působí i další diety!
Živočišná strava bývá obvykle jak na kalorie, tak živiny bohatší, právě proto bývala primárním zdrojem kalorií v dobách raného vývoje člověka. Moderním trendem je redukovat konzumaci živočišné stravy. I kvůli tomu dochází k nižší konzumaci živin. Zelenina ošetřovaná pesticidy má navíc nižší obsah fenolů než zelenina organická.
5. Konzumujete maso ze zvířat krmených obilovinami a konvenční mléčné produkty
Ve srovnání s masem zvířat živících se trávou má maso obilovinami krmeného skotu nižší obsah antioxidantů, mikronutrientů, mastných kyselin, minerálů a vitamínů. Pokud je skot krmen obilovinami, které nejsou jejich přirozenou stravou, stává se podvyživeným. V případě konzumace pak bývají zdrojem toxinů, které požadavky organismu na živiny ještě více zvyšují. Obdobná je situace u ryb a mořských plodů z farem.
Toxinů vám pomůže se zbavit Alveo a AkuCleanse.
Pomozte svému tělu se pročistit a zbavit toxinů a shodit přebytečná kila. Tyto produkty obsahují množství pečlivě vybraných extraktů, které pomáhají chránit hlavně zdraví tlustého střeva.
6. Absorpce živin se snižuje s věkem
Děti potřebují více živin, aby podpořily svůj vývoj a růst. Starší lidé zase potřebují příjem živin zvýšit v důsledku jejich snížené absorpce. Navíc ve vyšším věku lidé obvykle začínají užívat více léků, které mohou absorpci živin ještě více snižovat.
7. Také cvičení zvyšuje poptávku po živinách
Sportovci obvykle považují za klíč k dlouhověkosti dostatek pohybové aktivity. Často to bývají právě oni, kdo konzumaci doplňků stravy démonizují. Naštěstí už se situace začíná obracet a mnozí již vědí, že je to právě naopak a že doplňky stravy napomohou zlepšit jak výkon, tak kvalitu života. Cvičení, které pravidelně "vypotřebovává zásoby energie", vypotřebovává v důsledku produkce energie a regenerace zásoby živin. Výsledkem je, že sportovci jsou ještě více nedostatkem živin ohroženi.
Myšlenka získat všechny potřebné látky z jídla je v teorii skvělá, nicméně reálně ne zcela proveditelná. Vyčerpaná voda a půda, toxiny z jídla i životního prostředí, snížená absorpce, pesticidy a další mohou být příčinou nedostatku živin. Je samozřejmě vhodné snažit se o vyváženou stravu s dostatkem vitamínů a minerálů, nicméně jistotu, že přijímáte opravdu všechny potřebné živiny, získáte pouze konzumací doplňků stravy